אודות

                       

הסיפור שלנו

מה לא ניסינו עד שמצאנו את הפתרון:

שתינו קפה, משקאות אנרגיה למיניהם והרבה מים.

קמנו להסתובב, קפצנו קצת באוויר, נמנמנו באוטו- אבל המשכנו לפהק בלי בושה.

שום דבר לא עזר לנו להיפטר מהדחף לבנות מלונה מתחת לשולחן (™George Costanza), כזו שתארח אותנו לאיזו סיאסטה של שעה בצהריים.

רק שעה אחת, והיינו חוזרים במרץ להמשיך את היום, אנחנו בטוחים בכך.

התחלנו לחקור את הנושא וגילינו שמדובר בלא פחות מאשר תופעה:

מחקרים הוכיחו שתחושת הבטן שלנו בקשר לעייפות בצהריים נכונה והיא לא נובעת רק בגלל שנזרקנו מול ה- V.O.D עד 2:00 לפנות בוקר, אלא פשוט בגלל שכך בנוי השעון הביולוגי שלנו (ובאופן כללי של כל היונקים).

התופעה מכונה-P.L.D Dip Post Lunch וכ-85% מהאנושות סובלת ממנה. הנתונים מלמדים כי בשנת 2006 בלבד הפסידו חברות בארה"ב כ-136.4 מיליארד דולר עקב ירידה בתפקוד העובדים כתוצאה מעייפות בשעות הצהריים. רבים סבורים (גם אנחנו חשבנו כך) שהסיבה לעייפות היא ארוחת הצהריים אולם מסתבר כי זו הסיבה המינורית; העייפות נובעת בעיקר מירידה בחום הגוף וברמת הסוכר.

בקיצור, מדובר בתופעה, לא בארוחה!

התעמקות במחקרים חשפה בפנינו תופעה מטרידה נוספת: עייפות מחלישה גם את מערכת החיסונית. תוסיפו למשוואה מבנים סגורים ואנשים עם עודף מוטיבציה שבאים לעבודה גם כשהם חולים וקיבלתם "מיני מגפה" - שפעת לסוגיה ושאר מחלות ויראליות הנודדות מעובד לעובד.

מצוידים בלא מעט ידע ותובנות ניגשנו למלאכת בניית הפורמולה, כשלעזרתנו עומדים הטבע בכבודו ובעצמו (שמספק לנו חומרים נפלאים), רופאים מכובדים, מחקרים קליניים, מעבדות מתקדמות ומהנדסי מזון מהשורה הראשונה;

חשבנו, ניסינו, ערכנו מחקרים, קבוצות מיקוד ,קבוצות טעימה והגענו לפורמולה האידיאלית שתדע לתת לראשונה בעולם מענה בריא, מדעי וטבעי לתופעה.

הצבנו לפנינו חזון :"להפוך את יום העבודה לקצת יותר פרודוקטיבי, בריא ומהנה"

התעוררנו!

על החברה

אינו-בוו בע"מ עוסקת בפיתוח מזון פונקציונלי עם גיבוי מדעי קליני ונמצאת בבעלות חברת ההשקעות "צבידן" בראשות איש העסקים דב שיף.

חזון החברה ומטרתה- "מימוש השינויים המתרחשים בשוק המשקאות של המאה ה-21 בעזרת פיתוח וייצוג של מותגים חדשניים אשר משפרים את חיי לקוחותינו"

מי אנחנו
About Us